top of page
IMG_9747.HEIC
6D6C26AB-0A38-4012-9579-94DD880B84A0_edited.jpg

Biz Kimiz ?

Kedi Tapas Lounge Bozcaada'da, arka denizde, şirin bir piyano bardır. İç mekan, yan bahçe ve iskele kısımlarından oluşan 3 ana bölüme sahiptir. Piyano için genelde iç mekanda toplanılıp hep bir ağızdan şarkılar söylenip dans edilir. Eğer hava müsaade ediyorsa iskele tarafında gündüz denize girilip dinlenirken akşamları da çok romantik masalar kurulur. Yan bahçemiz kalabalık arkadaş grupları, çocuklu aileleler için daha geniş oturma alanları sunar. 

Nerden Geldik ?

''Kedi'' olmadan önce çok uzun yıllar  ''Fuska Bar'' isimli bir işletmeymiş. Kimisi hala ''Fuska'' diye seslenir. Salhaneyle birlikte, hatta sanırım ondan da önce adanın tek eğlence noktasıymış. Daha önceye gidersek İlke ve Ülke abilerin evi. Ondan önce biraz ilerideki evlerine ek olarak kullandıkları yemek salonu. Dalgaların binayla kavuştuğu noktaya içeri kadar uzanan bir delik açıp, içerisini kekikle doldururlarmış. '' Dalgalar vurdukça kekik kokardı heryer Mehmet '' diye anlatır durur İlke abi. Babaları İsmet amcayı da sonsuz saygı ve sevgiyle anmış olalım. 

İsmimiz neden Kedi ?

Mehmet de ben oluyorum. İlk okuldan sonra üniversiteye kadar aynı okulda okudum. Mersin AÖAL. Bir yıl sınıfta kaldığımı da eklersek toplamda 8 sene. Her sene sınıfları kararlardı. Tüm okul hep arkadaştık, kardeştik, hala da öyleyiz. O dönem bana '' kedi Mehmet '' derlerdi. İsmimiz oradan geliyor. 

IMG-3517.jpg
IMG_2918.jpg
PHOTO-2023-02-12-21-06-15.jpg
bottom of page